MADHOUSE TAROT


Eugene Vinitski,

Elsa Khapatnyukovski


Miks "Hullumaja Taro"?  Aga miks mitte?  On ju hullumaja meid ümbritseva maailma liialdatud mudel – hulluse kontsentraat, mis igapäevaelus enamasti hajutatud.


Psühhiaatritel on nali: "Kes esimesena valge kitli selga paneb, on arst."

Madhouse Tarot loomise tõuke andis 20. sajandi alguses mitu aastat hullumaja seinte vahel veetnud mehe päevik, mis sattus autorite kätte juhuslikult. Selle päeviku märkmed ja joonistused olid nii kõnekad, ilmekad ja dramaatilised; igal detailil oma eriline tähendus ja koht. Sellest tulenev tõuge uurida ja analüüsida sügavuti inimese transformatsioone ja psühholoogilisi seisundeid viis autorid antud taropaki loomiseni.


"Kas sa oled hulluks läinud?! Kas sa oled aru kaotanud?!! Sul on kruvid täiesti lahti! Ta on hull!!” – kas Sa pole neid sõnu sadu kordi öelnud või kuulnud?

Nende sõnade välja paiskamiseks kulub vähe. Lihtsalt tuleb avada suu.

Vastu seina visatud tass puruneb.

Pommi lõi ju tavaline inimene. Keegi teine andis käsu see lõhata ja keegi täitis käsku, visates selle sihtpunkti suunas.


"Meie" ja "nende" vahel on hägune piir; paljud meist on seda kogemata rohkem kui korra ületanud. Mõned kõiguvad sellel iga päev, nagu köielkõndija, kuid nad on ikkagi "meie". Ja "meie" teame, et on olemas lävi, millest üle "meie" saame "nendeks". 

Ja kui meid on hullumajast välja kirjutatud, ei tähenda see, et oleme "terved". Lihtsalt, meist saab  samasugune nagu kõik, sulandume massi...  Alles eile olid Sa Napoleon. Naer, südantlõhestavad karjed, kurjakuulutav vaikus, surevad silmad, nihkes näoilme, märatsemine – ei midagi uut. Päris elu. 


Salapärased hinge deemonid on meie isiksuse varjatud osad, mida me avalikult ja vabatahtlikult teistele ei näita. Ja kas isegi julgeme neile otsa vaadata. Just varjutöö on see, mille tõttu see pakk mind nii väga köidab. Sirge ja selge, kohati ka halastamatult sirge infoga, valgustab ta ka kõige sügavamle peidetud varjud. Iseasi, kas ma neid näha soovin.


Mulle tundub, et Madhouse Tarot võiks huvitada nii taro amatööre, juba eksperte kui ka täiesti "tavalisi" varjutööst huvitatud inimesi, kes saavad kasutada  kaarte psühholoogilise töö abivahendina.


Madhouse Tarot - klassikaline 78 kaardiga pakk, tugevas, kvaliteetses karbis. Kaasas raamat, mis sisaldab umbes 160 lehekülge põnevat lugemismaterjali ka juba kogenud tarokasutajale. 

Lisaks on pakiga kaasas nummerdatud ja autorite allkirjadega autentsussertifikaat.

 

Elsa Khapatnyukovski, ekspert ja raamatu autor,

Eugene Vinitski, kunstnik ja kaartide looja


Huvitav fakt: õukonnakaartidel on tuntud ja kuulsad inimesed ajaloost. 

Fantôme Tarot DeckSee on kirjeldamatult mõnus tunne, kui saad SMSi, et Sind ootab pakk...


Ja veel imelisem on see tunne siis, kui selgub, et pakis on oodatu asemel hoopis üllatuskingitus kallilt.


Teretulemast perekonda "Fantôme Tarot Deck" 

Imeliselt kaunid, kvaliteetsest materjalist, multidimensionaalsed kaardid. 

https://lamucidesign.com/fantome-tarot-deck/